KA045CP0 Thin Wall Bearing ,Robotics Thin Section Bearings
Product Details:
Place of Origin: CHINA
Brand Name: MONTON
Certification: ISO9001
Model Number: KA045CP0
Detail Information
Place of Origin:
CHINA
Brand Name:
MONTON
Certification:
ISO9001
Model Number:
KA045CP0
Material:
9Cr18Mo Or 440C Or Gcr15
Accuracy:
P6/P5/P4
Type:
Thin Section Bearing
Seal Type:
2RS Or ZZ Or Open
Samples:
Available
No. Of Row:
Single Row
Highlight:
High Light
thin section ball bearings
slim section bearings
Trading Information
Minimum Order Quantity:
1
Price:
Packaging Details:
Singlebox
Delivery Time:
7-35 days
Payment Terms:
T/T
Supply Ability:
10000PCS/WEEK
Product Description
Single Row KA045CP0 Kaydon Bearing , Thin Section Bearings 4.5x5x0.25 For Robot
Information:
Product KA045CP0 Bearing 4.5x5x0.25 inch Super Precision Thin Section Bearing For Robot KA045CP0
Precision Rating ABEC1,ABEC3,ABEC5
Clearance C0,C2,C3,C4,C5 is available
Sealed Cap Rubber or Metal
Paypal Acceptable
OEM Accept
Vibration Level code V1,V2.V3
Material Gcr15
Seals Type ZZ/ZRS.RZ/RS. Open
Width 0.25 in.
Bore Size 4.5 in.
Outside Diameter 5 in.