ZKLN90150-2Z 90*150*55mm Axial angular contact ball bearings
Product Details:
Place of Origin: CHINA
Brand Name: MONTON
Certification: ISO9001
Model Number: ZKLN90150-2Z
Detail Information
Place of Origin:
CHINA
Brand Name:
MONTON
Certification:
ISO9001
Model Number:
ZKLN90150-2Z
Bearing:
ZKLN90150-2Z
D:
90mm
D:
150mm
B:
55mm
Weight:
2.4KG
Trading Information
Minimum Order Quantity:
1
Price:
Ask
Packaging Details:
Singlebox
Delivery Time:
7-35 days
Payment Terms:
T/T
Supply Ability:
10000PCS/WEEK
Product Description
Designation Dimensions Mounting dimensions Basic load ratings
axial
Recommended precision locknut Required locknut force3)
axial
N
Mass
m
= kg
d D
–0,010
B
–0,25
d1 r
min.
r1
min.
Da
max.
da
dyn. Ca
N
stat.
C0a N
For radial locking For axial locking Tightening torque4)
MA
Nm
ZKLN90150-2Z 90 150 55 120 1 0.6 138 116 1E+05 395000 ZMA90/130 AM90 200 22731 4.5
ZKLN90150-2Z	90*150*55mm  Axial angular contact ball bearings 0
ZKLN90150-2Z	90*150*55mm  Axial angular contact ball bearings 1