120bar10styndblp4a; 120bar10htyndblp4a Angular Contact Ball Bearings for Space
Product Details:
Place of Origin: CHINA
Brand Name: MONTON
Certification: ISO9001
Model Number: 120BAR10STYNDBLP4A
Detail Information
Place of Origin:
CHINA
Brand Name:
MONTON
Certification:
ISO9001
Model Number:
120BAR10STYNDBLP4A
Application:
Automotive, Industrial, Agricultural
Cage:
Brass, Steel, Nylon
Lubrication:
Oil, Grease
Number Of Row:
Single Row, Double Row
Precision Rating:
P0, P6, P5, P4, P2
Service:
OEM, Customized
Mark:
Part Number+Brand
ID:
120mm
Od:
180mm
2b:
54.0mm
Weight:
2.262kg
Trading Information
Minimum Order Quantity:
1
Price:
ask
Packaging Details:
Singlebox
Delivery Time:
7-35 days
Payment Terms:
T/T
Supply Ability:
10000PCS/WEEK
Product Description
Name Angular contact ball bearing
Seires BAR Series
Brand MONTON
Model 120BAR10STYNDBLP4A
Contact Angle 15°/25°/40°
d 120mm
D 180mm
2B 54.0mm